28 Eylül 1985 Türkiye doğumlu olan Mustafa YURTTUTAR ilk ve orta öğretimini doğduğu il olan Çorum'da tamamlamış. Sonrasında Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Dalından derece ile mezun olmuştur Master ve Doktora eğitimlerine devam etmiştir.

Şiire, romana, tiyatroya, edebiyatın her türüne ilgisi olan Mustafa YURTTUTAR modern edebiyatın farklı bir yönüne eğilmiş "Edebiyat Sosyolojisi" kuramlarından faydalanarak "Kore Savaşı'nın Türk Edebiyatındaki Yansımaları" adlı doktora tezini hazırlamış, tez izleme komitelerinden başarı ile geçmişse de elide olmayan sebeplerle doktora derecesi alamamıştır. Bu sırada şiir, hikâye, roman, tiyatro, röportaj, menkıbe, masal, hatta köşe yazısı, fıkralar üzerinde derinlikli incelemeler yapma fırsatı bulmuş, tarih içindeki arkaik yapıları ile birlikte bu türlerin gelişimine yakından vakıf olmuştur.


Uluslararası sempozyumlar düzenlemiş, bildiriler sunmuş, makaleleri yayınlanmıştır. Akademik çalışmalarına ara veren Mustafa YURTTUTAR'ın romanları yanında yayına hazır hikâyeleri, şiirleri, masalları, denemeleri de bulunmaktadır. Üretken bir yazar olan Mustafa YURTTUTAR hala birden fazla roman üzerinde çalışmalarına devam etmekte, senaryo yazarlığı alanında kalem oynatmaktadır. O; şiirlerini şarkıya, masallarını çizgi filme, romanlarını da filme, animasyon filme çekilmek üzere kaleme almaktadır. Bestelediği ve notaya aktarılmış şarkı sözleri de bulunun Mustafa YURTTUTAR sırası geldikçe bunları da yazın hayatı ile paylaşacaktır.

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa YURTTUTAR, mütevazı yaşantısına ana karanın ücra bir köşesinde, ailesi ile birlikte, yazın çalışmalarına devam ederek geçirmektedir.

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Kayıt Ol

Takip Et